روانشاسیکودکان

بیش فعالی در کودکان و اثرات عجیب آن

بیش فعالی در کودکان و اثرات عجیب آن
بیش فعالی در کودکان و اثرات عجیب آن

دوران کودکی تو بچه هایی که مشکل بیش فعالی رو دارن پر از خرابکاری و شیطنت های پرخطر و بازیهای خطرناکیه که اطرافیان رو به شدت به زحمت می اندازه. این بچه ها آروم و قرار ندارن و مدام در حال وول خوردنن. از صبح تا شب بی وقفه در حال حرکتن و نمی تونن یه جا ساکت بمونن. ما در این مطلب به بیش فعالی و اینکه چه مشکلاتی برای افراد ایجاد میکنه و بیش فعالی در کودک و حتی بزرگسالی چه مشکلاتی ایجاد میکنه میپردازیم. و در آخر ویدیو در خصوص بیش فعالی برای پدر و مادر های عزیز آماده کردیم.

آیا بیش فعالی خطرناک است

این بچه ها رو برای لحظه ای نمیشه تنها گذاشت چون به راحتی می تونن به خودشون آسیب بزنن یا به راحتی می تونن اطرافیانشون رو به ستوه بیارن به همین دلیل احتمال تنبیه شدن تو این بچه ها خیلی زیاده. تقریبا خیلی از دیدن چنین کودکانی استقبال نمیشه و دیدنشون مثل تجربه زلزله س. ویژگی بعدی این بچه ها اینه که تو کارهایی که نیازه حواسشون رو جمع کنن تا یه چیزه جدیدی رو یاد بگیرین که خیلی باهاش حال نمی کنن به سرعت برق و باد کلافه میشن و حوصله شون سر میره و تمرکز ندارن، واسه همین این بچه ها براشون درس و کتاب مثل جهنم می مونه و معلما از دستشون شکارن. با توضیحات ارائه شده به نظر شما آیا بیش فعالی خطرناک است ؟

بیش فعالی کودک

این بچه ها خیلی حواس پرت هستند و مدام وسایلشون رو گم می کنن و تو مدرسه جا می زارن. برنامه ریزی کارا واسه شون تقریبا غیرممکنه و والدینشون باید دائما بهشون بگن که اول کدوم کارشو انجام بده و…

حتما مطالعه کنید
دلیل ریزش برگ بنجامین

بیش فعالی در کودک : شیطنتای عجیب و غریب و پرخاشگری و سربه هوا بودن باعث میشه که کادر مدرسه هم حس خوبی به این بچه ها نداشته باشن و اونا رو تنبیه یا طرد کنن. همکلاسی های نرمالشون هم بالطبع خیلی دوست ندارن با اینا رفاقت کنن. برچسب بچه بد، احمق یا بیشعور یواش یواش روشون می مونه. سن شون که بالاتر میره این بچه ها هم بخاطر عدم تمرکزشون و هم بخاطر عدم تحمل موقعیتهای آموزشی، مدرسه رو می پیچونن و سر از کلوب و جاهای دیگه ای درمیارن و خیلی احتمال مصرف سیگار، مواد و الکل تو سن پایین این بچه ها رو تهدید می کنه. خیلی از بچه هایی که به ویدئو گیم معتادن اکثرا بچه هایی هستن که این مشکل رو دارن و درمان نشدن.

اثرات بیش فعالی در بزرگسالی

حالا تصور کنید این بچه ها بزرگتر که میشن با چه معضلاتی روبرو میشن؟ نه تونستن درس درست و حسابی بخونن، نه مهارتی یاد گرفتن، کلی خاطره مزخرف هم از مدرسه تو ذهنشونه و خانواده هم همش پیشرفت بقیه رو تو سرشون زده و تو تحقیرشون هیچ مضایقه ای نشده! اعتماد به نفس داغون و سرخوردگی حاصل زندگیشونه! بخت برگشته ها حتی خودشونم نمی دونن دردشون چیه! حتی خیلی وقتا نمی دونن اسم بیماریشون چیه، بالطبع درمانی هم براش جستجو نمی کنن اینا رو بذارید کنار این که همچنان مشکل تمرکز کردن وجود داره و نمی تونن واسه زندگی شون برنامه بریزن .

این مبحث در غالب “علائم ADHD درمان نشده در بزرگسالان” در مطالب بعدی دنبال کنید.

متن: مهشید ابارشی

ارسال پاسخ