تغذیهسلامتی

خواص روغن هسته انار؛ ۱۰ خاصیت بی نظیر روغن هسته انار برای بدن

خواص روغن هسته انار برای بدن:
خواص روغن هسته انار برای بدن:
95بازدید

روغن هسته انار در اثر پِرِس سرد دانه‌های انار به‌ دست می‌آید. این روغن طبیعی و معطر دارای آنتی اکسیدان ها، ویتامین C، ویتامین A، مواد معدنی، پونیسیک اسید، فلاونوئیدها، لینولِئیک اسید و اولِئیک اسید است. به همین دلیل دارای فواید و خواصی برای سلامتی بدن و درمان برخی از بیماری ها می باشد. با ما همراه باشید تا با چند مورد از خواص روغن هسته انار برای بدن آشنا شویم.

خواص روغن هسته انار برای بدن:

ضد سرطان:

انار با دارابودن مواد مفیدی مانند آنتی اکسیدان، ویتامین A، ویتامین C و آهن برای درمان انواع سرطان از جمله سرطان پروستات، سینه و ریه مفید است. علاوه بر این پونیسیک اسید موجود در روغن هسته انار با مهار میتوکندری سلول‌های سرطانی و جلوگیری از تکثیرشان، جلوی گسترش سلول‌های سرطانی را می گیرد.

 

بهبود سلامت قلب:

روغن هسته انار به کاهش کلسترول بد خون (‌LDL) ، افزایش کلسترول خوب (HDL) ، افزایش گردش خون و کاهش فشار خون کمک می کند و از این طریق برای سلامت قلب و کاهش خطر بروز تصلب شرایین، حمله قلبی، سکته قلبی و سایر بیماری های مربوط به قلب مفید است.

 

خواص روغن هسته انار برای بدن:
خواص روغن هسته انار برای بدن

 

تقویت سیستم ایمنی بدن:

روغن هسته انار سرشار از ویتامین ‌C است و از این رو به حفظ و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

 

رفع آکنه:

روغن هسته انار با دارابودن خواص آنتی‌باکتریال و آنتی‌اکسیدانی خود، باکتری‌ مولد آکنه را نابود می کند و همچنین سبب متعادل‌ شدن چربی پوست می شود. علاوه بر این با دارابودن خواص قابض برای پاکسازی پوست مفید است.

حتما مطالعه کنید
وجود لکه خون در تخم مرغ

 

خواص روغن هسته انار برای بدن:
رفع آکنه

 

افزایش تراکم استخوان:

عصاره انار که منبعی غنی از ویتامین است و به افزایش تراکم استخوان کمک می کند. همچنین این روغن برای جلوگیری از بیماری‌های مربوط به استخوان مفید است.

کاهش التهاب:

علاوه بر موارد ذکر شده روغن هسته انار کمی خواص ضدالتهابی نیز دارد که برای کاهش ورم و برطرف کردن دردهای مرتبط با بیماری‌ هایی مانند آرتروز، اختلالات مفصلی، سردرد، بواسیر و اِدِم مفید است.

 

حفظ سلامت موی سر:

ماساژ پوست سر با روغن هسته انار برای تقویت مو، مقابله با ریزش مو، درمان شوره سر و همچنین تحریک رشد موی جدید از فولیکول‌های سالم مفید است.

 

حقظ سلامت موی سر
حفظ سلامت موی سر

 

افزایش گردش خون:

روغن هسته انار سبب افزایش گردش خون در بدن می شود که برای جلوگیری از بروز بیماری های مزمن، تقویت سیستم ایمنی و افزایش سرعت درمان بیماری‌ها مفید است.

 

کاهش وزن:

روغن هسته اناربا دارابودن خواص محرک به بهینه‌سازی متابولیسم، کاهش رسوب چربی و افزایش انرژی بدن کمک می کند و از این طریق باعث می شود که  تأثیر اقدامات کاهش وزن بیشتر شود.

 

درمان اسهال:

روغن هسته انار دارای خواص قابض طبیعی است. بنابراین به درمان اسهال کمک می کند.

منبع : سایت گل من و تو - کانال گل من و تو

اینستاگرام گل من و تو

ارسال پاسخ