طرز تهیه شیرینی شکلاتی گردویی خوشمزه

طرز تهیه شیرینی شکلاتی گردویی خوشمزه
طرز تهیه شیرینی شکلاتی گردویی

طرز تهیه شیرینی شکلاتی گردویی : دیگه کم کم داریم به روزهای پایانی سال نزدیک میشیم ،روزهای پراز کار و خرید و نظافت…. تا عید سعی میکنم چند دستور شیرینی های که با بقیه فرق داشته باشه قرار بدم. ولی باور کنید نخودچی و برنجی و قطاب و باقلوا باید همیشه باشه اصلا عید نوروز با این شیرینی ها معنی پیدا میکنه، این شیرینی هم خیلی خوش طعم و خوشگله و ماندگاریشن ۱۰تا ۱۵ روزه بستگی به هوای منزلتون داره که چقدر خنک باشه ،با این رسپی حدودا ۳۰تا از این خوشمزه ها خواهید داشت.

مواد لازم برای شیرینی شکلاتی گردویی

آرد۱۷۰گرم
پودر کاکائو دو قاشق غذاخوری
پودر قند۷۰گرم
زرده یک عدد،سفیده یک عدد
کره ۱۰۰گرم میتونید ۵۰گرمش رو کره مارگارین و یا روغن جامد استفاده کنید.
گردو خرد شده مقداری
نوتلا و شکلات سفید برای تزیین
وانیل کمی

طرز تهیه شیرینی شکلاتی گردویی

ابتدا کره همدمای محیط رو با پودر شکر بزنید تا کرم وسبک بشه. بعد زرده و وانیل رو اضافه کنید و تا حد یکدست شدن بزنید . اگر خواستید پودر کاکائو اضافه کنید به همون مقدار از آرد کم کنید .

بنر گل من و تو

در آخر آرد الک شده و پودر کاکائو رو کم کم به مواد اضافه کنید و با لیسک مخلوط کنید و از موادتون در حد یک گردو کوچک بردارید و در دستتون گرد کنید و بعد داخل سفیده زده شده بزارید تا اطرافش کامل آغشته بشه بعد در گردو خرد شده بغلتانید تا اطرافش کاملا پراز گردو بشه حالا با یک وسیله ای مثل ابزار مخصوص یا ته خودکار داخل شیرینی ها حفره ایجاد کنید بعد  داخل سینی فر که کاغذ روغنی پهن کردید قرار بدید و با همون سینی داخل یخچال نیم ساعت استراحت بدید.

فر را با حرارت180 درجه روشن کنید و شیرینی ها رو به مدت تقریبی 30 دقییقه بپزید. بعد از پخت بزارید کامل سرد بشه با نوتلا پر کنید و روشو با شکلات سفید تزیین کنید.

شیرینی شکلاتی گردویی
شیرینی شکلاتی گردویی
مطالب مرتبط :

طرز تهیه کوکیز پرتقالی

طرز تهیه کرامبل کیک نیویورکی

طرز تهیه شیرینی نارگیلی بازاری