آشپزی

طرز تهیه مربای کدو حلوایی با آهک

طرز تهیه مربای کدو حلوایی با آهک
طرز تهیه مربای کدو حلوایی با آهک
1.07Kبازدید

طرز تهیه مربای کدو حلوایی با آهک : یکی از مرباهای خوشمزه و دوست داشتنی که من خودم خیلی بهش علاقه دارم مربای کدو حلوایی هست که اصالتی تبریزی داره که ما در این مطلب یک آموزش جامع و کامل از نحوه درست کردن این مربای خوشمزه براتون آماده کردیم که امیدوارم درست کنید و در کنار خانواده بخورید و لذت ببرید. و در انتها مدلهای مختلف قالب زنی مربای را مشاهده خواهید کرد.

مربای کدو حلوایی از کجاست؟

مربای کدو حلوایی یا کدو تنبل از مرباهای مجلسی و لذیذ تبریز است و مورد علاقه بسیاری از افراد است تهیه آن راحت و ساده ولی زمانبر است در حالت عادی کدو حلوایی بافت بسیار نرمی دارد و برای شق و رق کردن آن از آب آهک استفاده میشود بحث استفاده از آهک در تهیه مرباها طرفداران و مخالفان زیادی دارد ولی آنچه از دید من مسلم است این است که زیر دندان “خرچ” کردن ( به ترکی خرچلداماخ) این مربا را باهیچ لذت دیگری عوض نمیکنم و رسیدن به این بافت فقط با استفاده از آب آهک امکانپذیر است از خریدن کدوهایی که با کمی فشار دادن نشانه های لهیدگی دارند بپرهیزید کدو هایی انتخاب کنید که پوستی سفت، بدون لک و چروک باشد و وزن آن هم سنگین باشد کدو حلوایی های کوچکتر تردتر و آبدارتر هستند.

مواد لازم برای تهیه مربای کدو حلوایی

کدو حلوایی ۱.۵ کیلوگرم
شکر۲ کیلو
دانه هل نکوبیده۱ قاشق مربا خوری
آهک۵ قاشق سوپخوری
گلاب۴/۱ پیمانه
جوهر لیمونصف قاشق چایخوری

طرز تهیه مربای کدو حلوایی مرحله به مرحله

در ابتدا باید آب آهک رو آماده کنیم و سپس بریم سراغ خود مربا

طرز تهیه آب آهک

آهک را در ظرفی بریزید و حدوداً دو لیتر و نیم تا سه لیتر آب سرد روی آن بریزید و کمی هم مخلوط کنید تا آهک در آب تقریباً حل شود. ۲۰تا ۱۵ دقیقه اجازه دهید تا مواد آهک ته نشین شود. و آب زلال آن را مصرف کنید و مواد ته نشین شده را دور بریزید.

طرز تهیه مربا کدو حلوایی با آهک

کدو حلوایی را پوست بکنید و به ضخامت نیم سانت قالب بزنید و یا به شکل مربع یا هر شکلی که دوست دارید به قطر نیم سانت خرد کنید. کدوهای قالب زده را درون آب اهک آماده شده بریزید و ۲۴ ساعت در آب آهک بماند.

حتما مطالعه کنید
طرز تهیه اشکنه گوجه فرنگی + ویدیو

حالا پس از این مدت کدو حلوایی را از آب آهک خارج کنید و ۴-۵ ساعت در آب سرد بریزید و در طول این مدت ۳ بار آب آن را عوض کنید. اکنون کدو تنبلها را درون قابلمه بزرگی ریخته و رویش آب میریزیم. به طوریکه روی کدوها را بپوشاند، سپس روی حرارت قرار می دهیم کدوها بایستی حدود ۵ دقیقه بجوشد تا هم بپزد و هم آهک احتمالی آن برطرف شود. اکنون آن را آبکش می کنیم. آبش را دور میریزیم و کدوها داخل آبکش باقی بماند.

شکر را در قابلمه بریزید و ۵ – ۶ لیوان آب درون آن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد بعد شربت را از صافی رد کنید . کدو را داخل شربت بریزید و اجازه دهید تا بجوشد و گاهی کف روی مربا را بگیرید . وقتی شربت قوام آمد دانه هل و گلاب و جوهر لیمویی را که قبلاً در یک ق غ آب گرم حل کرده اید را داخل مربا بریزید و بعد از ده دقیقه جوشیدن حرارت را خاموش کنید . این مربا ترد و شکننده و براق و خوشمزه است.

مربای کدو حلوایی با آهک
مربای کدو حلوایی با آهک
قوام آمدن شربت

یعنی موقعی که مربا آماده شد مقداری از شربت آنرا در قاشق بریزید کمی که سرد شد باید به حالت کش از قاشق بریزد. ویا قاشق را داخل شربت مربا کنید و بیرون بیاورید و انگشت خود را داخل قاشق کنید و دوانگشت اشاره و انگشت شصت خود را که آغشته به شربت مربا کرده اید را چند بار به هم بزنید اگر شربت بین دو انگشت شما حالت کش یا مثل نخ شد شربت مربا قوام آمده.

تصاویر مربای کدو حلوایی در مدلهای مختلف
تزیین مربای
تزیین مربای
برش کدو حلوایی به شکل قلب
برش کدو حلوایی به شکل قلب
برش ساده
برش ساده

منبع : سایت گل من و تو - کانال گل من و تو

اینستاگرام گل من و تو

۲ دیدگاه

ارسال پاسخ