آشپزیدسر

موس توت فرنگی یک دسر خوشمزه

طرز تهیه موس توت فرنگی
طرز تهیه موس توت فرنگی

یکی از دسر های خوشمزه و لاکچری که میشه به راحتی درستش کرد موس توت فرنگی هستش اصالت این دسر به فرانسه بر میگرده و در رده های سنی مختلف طرفداران زیادی داره پس در این مطلب میخواهیم در خصوص طرز تهیه موس توت فرنگی که یک دسر ساده و در عین حال با کلاس هست صحبت کنیم.

مواد لازم برای تهیه موس توت فرنگی

توت فرنگی اسلایس شده ( حدود ٨ عدد )

ژلاتین ١ ق غذاخوری ( به همراه یک سوم پیمانه آب)

آب 25 گرم

شکر 100 گرم

سفیده تخم مرغ 2 عدد

خامه قنادی 200 گرم

وانیل مایع ½ ق چ

مخلوط اب البالو و توتفرنگی یک لیوان ( در صورت دلخواه )

لیدی فینگر به مقدار لازم ( در صورت دلخواه ) ژلاتین را در آب سرد خیس کنید و بن ماری کنید ( این و در صورتی استفاده کنید که میخواین قالبی درست کنید من اینجا چون داخل شیشه ریختم استفاده نکردم )

طرز تهیه موس توت فرنگی

آب و شکر را مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا به درجه 116 برسد و سپس از روی حرارت بردارید.در مدتی که آب و شکر به حرارت مورد نظر برسد سفیده ها را با وانیل و مقدار کمی نمک و ¼ قاشق چای خوری کرم تارتار بزنید تا به سافت پیک برسد.

شربت آماده شده را به صورت یک جریان باریک و پیوسته در حالی که همزن روشن است به سفیده اضافه کنید و هم بزنید تا سفت و براق شود و وقتی به کاسه همزن دست میزنیم احساس گرما نکنیم و سپس وانیل هم اضافه کنید (حدود 8-10 دقیقه) باید با هم زن بزنید. سپس خامه قنادی را در ظرفی فرم دهید و به مواد موس اضافه و مخلوط کنید. ( اگه میخواین قالبی بشه حتما از ژلاتین استفاده کنید )  من از بیسکوییت لیدی فینگر استفاده کردم . بیسکوییت هارو داخل مخلوط یک لیوان اب البالو و توت فرنگی نم دار کردم داخل شیشه گذاشتم و روش رو با موس پر کردم به صورت لایه ای ریختم. حالا موس توت فرنگی شما آمادس و میتونید نوش جان کنید.

طرز تهیه موس توت فرنگی
طرز تهیه موس توت فرنگی – رسپی موس توت فرنگی

– میتونید لیدی فینگر رو حذف کنید و موس رو به تنهایی استفاده کنید

– من داخل شیشه چند اسلایس توتفرنگی هم انداختم

– شما اگه میخواین قالبی درست کنید میتونید توت فرنگی رو پوره کنید ( حدود ١٠٠ گرم توتفرنگی )

رسپی موس توت فرنگی + عکس: ندا اسلامی

ارسال پاسخ