نحوه برخورد با همسر خودشفیته را بدانیم

نحوه برخورد با همسر خودشفیته
نحوه برخورد با همسر خودشفیته

برخورد با همسر خودشیفته : اگه شما همسر یه فرد خودشیفته هستین و می خواین زندگی تون رو به هر دلیلی حفظ کنید این مطلب رو بخونید : “”یادتون نره که تقریبا محاله بتونین طرفتون رو تغییر بدین، ولی می تونین روشهای موثری برای تعامل با این افراد رو یاد بگیرین. “”

شخصیت افراد خودشیفته

در فرد خودشیفته، ویژگیهای خوب و تحسین برانگیز طرف مقابل، منجر به احساس حقارت و احساس حسادت میشه که با بی ارزش کردن جنبه های خوب طرف مقابل از عزت نفس شکننده خودش محافظت می کنه. وجود احساس عمیق و سنگین شرم و حقارت، شکل گیری شخصیت خودشیفته رو پایه ریزی می کنه و در واقع خودبرتربینی یه نقابیه برای جبران اون احساس شرم وحقارت درونی!
این افراد تو روابطشون دنبال تجربه صمیمت نیستن بلکه صرفا به روابطی رو میارن که توش مدام تحسین بشن و می خوان تو رابطه تسلط کامل داشته باشن تا بتونن تصویر باشکوهی از خودشون به تصویر بکشن.

به هر ترتیب، اگه روابطشون غیر از این پیش بره رو میارن به تحقیر کردن، پرخاشگری، بی اعتبار کردن یا سرزنش طرف مقابلشون! نبود احساس همدلی یا به عبارتی توانمندی در سنگدلی، احساس خاص و استثنایی بودن، حسادت بی حد به دیگران و انحصارطلب بودن در روابط، رفتار خودخواهانه و اهانت آمیز با دیگران از مشخصات شخصیتهای خودشیفته اس. 🤔 اگر تجربه تلخی از تعامل با آدم خودشیفته داشتین برامون بنویسید تا با شناخت چنین آدمایی اجازه ندیم تو بازی هاشون گیر بیفتیم.

میشه گفت که : متاسفانه به دلیل مشکل شدید فیلترینگ من خیلی سخت این پست رو گذاشتم به احترام مخاطبینی که دسترسی دارن و دنبال کننده پیج هستن اما متاسفانه امکان بسطش در استوری ها نیست.😔

رفتار با همسر خودشیفته
رفتار با همسر خودشیفته

رفتار با همسر خودشیفته

1)نکته مهم این که با این که سخته اما نذارین رفتارهای خودخواهانه، منتقدانه و سرد همسرتون در شما احساس نفرت ایجاد کنه، چون عمدی در کار نیست، این افراد انگار یه بخشی از مغزشون که باید همدلی رو ایجاد کنه، کار نمی کنه، این افراد سادیسم ندارن، یعنی از آزار دیدن شما لذت نمی برن فقط به تاثیر رفتارشون روی شما آگاه نیستن.

٢) حواستون باشه که وقتی کار مثبتی ازش سر می زنه بلافاصله بهش فیدبک مثبت بدین و تشویقش کنید. هرچی یه فرد خودشیفته رو تحسین کنید احتمال اینکه در برابر شما از خر شیطون پایین بیاد و بخشنده تر و متواضعانه تر رفتار کنه بالا میره.

٣) وقتی داره غر می زنه به حرفاش کاملا گوش کنید و با تکرار حرفاش بهش بفهمونید که بخوبی نکات مدنظرش رو فهمیدید.

۴) وقتی اوضاع آرومه، بهش با زبونی که براش مفهومه جا بندازین که رفتارهای متکبرانه و خودخواهانه اش تا چه حدی شما رو ناراحت می کنه و بابتش اذیت میشین.

۵) مدام بهش اعلام کنید که هیچی براتون مهمتر از احترام نیست و بهش یاد بدین که تو جمع با شما چه جور حرف بزنه و خطوط قرمزتون رو براش روشن کنید.

۶) دایره دوستان و رفیقاتون رو گسترش بدین، نذارید همسرتون به تنها منبع عاطفی توی بدل بشه.

٧) دامنه دانش و اطلاعاتتون رو در مورد بیماری شخصیت خودشیفته افزایش بدین به این امید که هرگز برمبنای رفتارها و حرفای طرفتون، اعتماد به نفس تون رو از دست ندین و خودتون رو سرزنش نکنید.

خیلی از دوستان گفتن که دلیل عذابی که کشیدن از همسرشون جدا شدن، ولی در این مطلب ما رفتار با همسر خودشیفته رو برای افرادیه که می خوان به هر دلیلی تو زندگی شون بمونن و دنبال راهکارن قرار دادیم ایمدوارم که مفید باشه

 

متن : مشهید ابارشی