بیشتر در خصوص رابطه ناباوری با سردی رحم بدانید

رابطه ناباروری با سردی رحم
رابطه ناباروری با سردی رحم

رابطه ناباوری با سردی رحم: یکی از شایع ترین علت هایی ناباروری داشتن مزاج سرد است بر اساس تحقیقات انجام شده کسانی که مشکل نازایی دارند بیشتر دارای مزاج سرد هستند و کمتر کسانی که دارای مزاج گرم هستند دچار نازایی هستند. اگر به دنبال درمان خانگی و ارگانیک سردی رحم هستید مطلب درمان سردی رحم با عسل مطالعه کنید.

رحم و سردی رحم

امروز در این مطلب می خوام کمی وارد جزئیات بشم. در پایین شکم، رحم و دو تخمدان چپ و راست قرار گرفته اند ؛ رحم در وسط و دو تخمدان چپ و راست در طرفین. سردی زیر شکم زن در واقع می تواند نشانه ای از سردی رحم و تخمدان ها باشد.

اگر سردی زیر شکم زنان نشان دهنده سردی رحم و تخمدان ها باشد و از آن جایی که سردی رحم و تخمدان ها می تواند از دلایل نازائی و ناباروری زنان باشد ، در آن صورت می توان گفت که سردی قسمت زیرین شکم می تواند نشانه ای از ناباروری و نازائی زنان باشد. اگر چنانچه خانمی دچار این مشکل است، برای باردار شدن ابتدا بایستی مساله سردی رحم و تخمدان های او درمان شود تا بتواند حامله گردد.

بنر گل من و تو

دلایل سرد شدن رحم

استحمام طولانی مدت زنان در وقت قاعدگی نه تنها می تواند موجب سردی رحم شده بلکه می تواند زمینه ساز ایجاد کیست تخمدان در او نیز باشد. از این رو لازم است تا زنان محترم به منظور جلوگیری از سردی رحم و سایر مشکلات مرتبط ، از استحمام های طولانی مدت در زمان عادت ماهیانه خودداری کنند.

مساله سوم و مهم دیگری که می تواند سبب ایجاد سردی رحم در زنان بشود ، تغذیه است. استفاده بیش از حد از سردیجات مثل گوشت مرغ و … ، می تواند در سرد شدن رحم تاثیر زیادی داشته باشد. جهت جلوگیری از سرد گردیدن رحم ، رعایت تعادل در تغذیه بسیار مهم می باشد.

رابطه ناباوری و نازایی با سردی رحم
رابطه ناباوری و نازایی با سردی رحم

رابطه ناباوری با سردی رحم

مزاج سرد باعث می شود که دهانه رگ هایی که وظیفه عبور منی و خون را به سمت رحم دارند تنگ شده و لوله‌های رحمی دچار گرفتگی یا انسداد می‌شوند. میزان کم منی که به رحم میرسند هم در اثر سردی رحم قابلیت لقاح را ندارند و در نتیجه نطفه ای هم تشکیل نمی شود. رابطه ناباروری با سردی رحم یک رابطه بسیار تنگاتنگ محسوب می شود.

گرمی بیش از حد رحم

از طرفی اگر گرمی رحم نیز از حد اعتدال بگذرد موجب سوخته شدن منی شده و یکی از علت های دیگر ناباروری گرمای بیش از حد رحم و تخمدان ها نیز هست.

مطالب مرتبط:

نکاتی برای زایمان کم درد

چه کارهایی باعث تشدید درد زایمان می شوند؟

ویتامین های لازم قبل از بارداری