4 ماسک خانگی و طبیعی پروتئینه مو

ماسک خانگی و طبیعی پروتئینه مو
ماسک خانگی و طبیعی پروتئینه مو

تهیه ماسک پروتئینه مو خانگی و پروتئین درمانی مو : موهای ما از پروتئین ساخته شده است، بنابراین وقتی خشک می شود، آسیب دیده و شکننده خواهند شد، اغلبعلت این نشانه ها کمبود پروتئین می باشد. درسته که خوردن یک رژیم غذایی غنی از پروتئین می تواند باعث رشد موهای سالم شما شود، اما میتوان با استفاده از روش های دیگر این روند را سرعت بخشید. استفاده از ماسک موی مبتنی بر پروتئین می تواند موهای شما را تغذیه کرده و مرطوب کند، بنابراین شما در موهای خود احساس بهتری خواهید داشت و از سلامت آنها رضایت خواهید داشت. بهترین انتخاب، شما می توانید یک ماسک پروتئین مو با مواد طبیعی باشد که احتمالا آن مواد را در آشپزخانه خود میتوانید پیدا کنید.

ماسک پایه تخم مرغ و ماست یا ماسک آووکادو و سس مایونز قطعا می تواند کمک کند، اما شما می توانید حتی با ژلاتین یا موز، عسل و ماسک مو نارگیل نتایج بهتری بگیرید. شما با استفاده یکی از این ماسک ها در طول ماه که حداقل باید دوبار در ماه استفاده شود موهای قوی تر و نرم تری خواهید داشت.

مشکلات از دست رفتن پروتئین‌ مو

موها میتوانند به حالت های مختلف اعم از : صاف، فر، مواج و ترکیبی دیده شود. در کنار این حالت‌ها نوع وز و یا نرم، چرب، خشک و یا معمولی بودن نیز وجود دارد. شستشو و مراقبت از هر کدام این حالت‌ها، متفاوت است. هر فردی با توجه به ژنتیک خود، دارای نوعی از این انواع است. حال ایجاد تغییر در هر کدام سبب بروز مشکلاتی برای مو می‌شود. از دست رفتن پروتئین مو، آب مو و نرسیدن مواد مغذی به مو خشک شدن آن را سبب می‌شود. یکی از تغییرات مو، رنگ کردن آن است که به مرور آسیب‌های جدی‌تری به مو می‌رساند. برای کنترل و حمایت از مو می‌توان از کرم‌ها و ماسک‌های تقویت کننده استفاده کرد.

بنر گل من و تو

اگر شما هم از داشتن موهایی بدحالت، خشک، زبر و به نظر مرده رنج میبرید حتما روش های زیر را برایپروتئین درمانی موهای خود امتحان کنیدتا موهای خود را زنده کنید. برخی از خانمها برای اینکه بتوانند موهای خود را رنگ کنند نیز دارند تا پروتئین درمانی مو را انجام دهند و سپس از مواد شیمیایی برای رنگ کردن موی خود استفاده کنند. در ادامه روش های تهیه ماسک پروتئینه مو خانگی را بررسی خواهیم که که به سادگی در خانه میتوانید درست کنید.

ماسک پروتئینه مو تخم مرغ و ماست

مواد لازم برای تهیه ماسک مو تخم مرغ و ماست

زرده تخم مرغ 1 عدد

6 قاشق غذاخوری (92 گرم) ماست

طرز تهیه ماسک پروتئینه مو تخم مرغ و ماست

زرده تخم مرغ و ماست را مخلوط کنید : در یک کاسه کوچک، زرده را از 1 تخم مرغ جدا کرده و سپس 6 قاشق غذاخوری ماست به آن اضافه میکنیم و سپس با استفاده از قاشق این دو را خوب با هم مخلوط کنید تا کاملا به خورد هم بروند.

پروتئین درمانی مو - زرده تخم مرغ و ماست
پروتئین درمانی مو – زرده تخم مرغ و ماست
توجه داشته باشید که :

زرده تخم مرغ غنی از پروتئین ها و چربی ها است، بنابراین به تقویت و مرطوب کردن موهای خشک و شکننده کمک خواهد کرد. علاوه بر پروتئین، ماست حاوی اسید لاکتیک است و به موهای شما فواید بسیاری دارد.

ماسک را روی موهای خود بگذارید : هنگامی که زرده تخم مرغ و ماست مخلوط شد، مخلوط را روی موهای خود قرار دهید. ماسک را به مدت 20 دقیقه بر روی موهای خود قرار دهید تا مواد جذب موهای شما شود.

پیشنهاد : میتوانید در پس از قرار دادن این ماسک بر روی موهای خود از یک کلاه برای گرم کردن استفاده کنید که باعث بالا رفتن قدرت جذب پروتئین خواهد شد.

قرار دادن ماسک پروتئینه مو تخم مرغ و ماست
قرار دادن ماسک پروتئینه مو تخم مرغ و ماست
شستن ماسک : بعد از 20 دقیقه، ماسک را از موهای خود بشورید. با دقت کار کنید تا اطمینان حاصل کنید که تمام مخلوط را شسته اید. هنگامی که ماسک را از موهای خود شستید، از آب سرد استفاده کنید. اگر از آب گرم استفاده کنید، احتمال دارد اثرات زرده تخم مرغ را هم بشورید.

ماسک پروتئینه مو سس مایونز و آوواکادو

مواد لازم برای تهیه ماسک مو سس مایونز و آوواکادو

1 عدد آووکادو رسیده، پوست کنده و پوسته پوشیده شده است
2 قاشق غذاخوری (30 گرم) سس مایونز

طرز تهیه ماسک مو سس مایونر و آوواکادو

پوره آووکادو :  پوست آووکادو رسیده را کنده و در داخل یک کاسه کوچک قرار دهید و با استفاده از قتشق آن را له کنید تا کاملا یکدست بشود. آووکادو به مرطوب سازی و احیای مو کمک می کند.

له کردن آوواکادو
له کردن آوواکادو

اضافه کرد سس مایونر : پس از اینکه آووکادو را خوب له کردید به آن 2 قاشق غذاخوری سس مایونر اضافه کنید و سپس شروع به مخلوط کردن کنید تا زمانی که دو ماده خوب به خورد هم بروند. سس مایونز حاوی پروتئین ها و روغن برای تقویت مو است،این روغن برای مرطوب کردن و همچنین تقویت درخشندگی مو بسیار مفید است.

اضافه کرد سس مایونر
اضافه کرد سس مایونر
ماسک را روی موهای خود قرار دهید : با استفاده از دست خود مخلوط آماده شده را روی موهای خود بزنید و اجازه دهید که به مدت 30 دقیقه این ماسک روی موهای شما بماند و عمل پروتئین درمانی موهای شما کامل شود. اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که ماسک تمام موهای شما را پوشانده است، از یک شانه دندانه بزرگ استفاده کنید و موهای خود را شانه کنید.
پروتئین درمانی مو با ماسک آوواکادو
پروتئین درمانی مو با ماسک آوواکادو
شستن ماسک : پس از نیم ساعت که ماسک بر روی موهای شما قرار گرفت با استفاده از آب ولرم آن را بشورید و برای اینکه کار شما خوب نتیجه دهد موهای خود را با شامپوی مرطوب کننده بشورید.

ماسک پروتئینه مو ژلاتین

مواد لازم برای تهیه ماسک مو ژلاتین

1 قاشق غذاخوری (9.25 گرم) ژلاتین پودری
⅓ فنجان (177 میلی لیتر) آب
1 قاشق چای خوری (5 میلی لیتر) سرکه سیب سیب
1 قاشق چایخوری (7 گرم) عسل

طرز تهیه ماسک مو ژلاتین
مخلوط کردن آب و ژلاتین

⅓ فنجان (177 میلی لیتر) آب را در داخل یک ظرف کوچ بریزید و سپس به آرامی 1 قاشق غذاخوری (25 گرم گرم) از ژلاتین پودر را به آب اضافه کنید و شروع به مخلوط کردن آن کنید. ژلاتین حاوی پروتئین های کراتین است که برای تقویت موهای شما بسیار موثر خواهد بود. اگر مو شما نیاز به رطوبت بیشتری دارد، می توانید شیر نارگیل را به جای آب استفاده کنید. شما همچنین می توانید از آب نخود فرنگی، رزماری استفاده کنید که باعث درخشش موهای شما خواهد شد.

مخلوط کردن آب و ژلاتین
مخلوط کردن آب و ژلاتین
حرارت دادن آب و ژلاتین

مخلوط آب و ژلاتین را روی اجاق قرار دهید روی حرارت ملایم بهش گرما دهید تا مخلوط شروع به جوشیدن کنید، اجازه دهید مرحله جوشیئن 3 الی 5 دقیقه ادامه پیدا کند.

حرارت دادن
حرارت دادن
اضافه کردن سایر مواد

زمانی که برای جوشیدن گفته شد به اتمام رسید مخلوط را از روی حرارت برداشته و به مدت 5 دقیقه اجازه دهید تا خنک شود و سپس 1 قاشق چای خوری سرکه سیب و 1 قاشق چای خوری عسل به مخلوط اضافه کنید و سپس شروع به مخلوط کردن مواد کنید تا به خورد هم بروند. علاوه بر سرکه و عسل، می توانید 1 تا 2 قاشق غذاخوری (50 تا 100 گرم) از موز یا آووکادو و یا یک قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) روغن مانند روغن زیتون، نارگیل، بادام یا آرگن برای رطوبت اضافی به مواد اضافه کنید.

ماسک پروتئینه مو ژلاتین - اضافه کردن مواد
ماسک پروتئینه مو ژلاتین – اضافه کردن مواد
قرار دادن ماسک بر روی مو

ابتدا کمی موهای خود را خیس کنید و سپس مخلوط آماده شده را با استفاده از دست خود روی موهای خود بزنید. برای پروتئین درمانی موهای خود اجازه دهید که ماسک به مدت 10 الی 30 دقیقه روی موهای شما بماند. هرچه بیشتر این زمان طولانی تر باشد، نتایج بهتری خواهید گرفت. اگر قصد دارید ماسک را به مدت بیش از 10 دقیقه ، روی سر خود قرار دهید و یا موهای خود را در یک نایلون پلاستیکی قرار دهید تا مساک خشک نشود.

شستن ماسک آب و ژلاتین

زمانی که وقت آن رسیده است ماسک را بشورید، از آب ولرم برای شستشو استفاده کنید و سپس از شامپو مرطوب کننده استفاده کنید. دقت کنید که خوب ماسک را از روی موهای خود بشورید.دقت کنید که استفاده از این ماسک برای یک بار در ماه معمولا نتایج خوبی دارد ولی استفاده بیش از حد آن شاید نتایج عکس دهد.

ماسک پروتئینه مو عسل، موز و روغن نارگیل

مواد لازم برای تهیه ماسک مو عسل، موز و روغن نارگیل

3 عدد موز سیاه شده
2 قاشق غذاخوری (14 گرم) عسل
1 قاشق غذاخوری (14 گرم) روغن نارگیل

طرز تهیه ماسک مو عسل، موز و روغن نارگیل
له کردن مور

با استفاده از یک چنگال و یا قاشق 3 عدد موز را داخل یک ظرف ریخته و آن را خوب له کنید تا صاف شود. و یا میتوانید از مخلوط کن برای این کار استفاده کنید.

له کردن موز
له کردن موز
مخلوط کردن مواد

بعد از اینکه موز را له کردید، سایر مواد را هم به آن اضافه کنید و داخل مخلوط کن بریزید و یا در کاسه ای ریخته و مخلوط کنید. برای این کار 2 قاشق غذاخوری (14 گرم) عسل و 1 قاشق غذاخوری (14 گرم) روغن نارگیل را به موز اضافه کنید و به مدت 15 الی 30 ثانیه داخل مخلوط کن خوب مخلوط کنید. اگر میخواهید ماسک شما کمی رقیق شود میتوانید در هنگام مخلوط کردن 2 قاشق غذاخوری هم آب اضافه کنید.

مخلوط کردن مواد ماسک پروتئینه مو عسل، موز و روغن نارگیل
تهیه ماسک پروتئینه مو خانگی
قرار دادن ماسک پروتئینه مو روی سر

زمانی که مخلوط ماسک شما آماده شد با استفاده از دست آن را بر روی تمامی نواحی سر خود پخش کنید  و برای پروتئین درمانی موهای خود و داشتن اثر بیشتر یک کلاه پلاستیکی روی آن قرار دهید و به مدت 30 دقیقه روی موهای خود قرار دهید.

قرار دادن ماسک پروتئین درمانی مو
قرار دادن ماسک پروتئین درمانی مو
شستن ماسک مو

با استفاده از آب ولرم ماسک را بشورید. به همین سادگی

شما در این مطلب با روش های پروتئین درمانی موهای و با روش های تهیه ماسک پروتئینه مو خانگی و استفاده آنها  آشنا شدید، میتوانید به راحتی آنها را در خانه درست کنید و برای موهای خود استفاده کنید.

مطالب مرتبط :

تهیه ماسک آرد نخود روشن کننده پوست

ویدیو آموزش نحوه آرایش صحیح

نکاتی برای مراقبت از پوست ، مو ، ناخن در فصل پاییز و زمستان

فیلم آموزش آرایش کرم قهوه ای فوق العاده

ویدیو طرز تهیه ماسک آبرسان خیار و هلو